9 Ağustos 2022

Günümüzde yaygınlaşan ve revaçta olan estetik uygulamalar insanların ihtiyaçlarına uygun şekilde sunulmaktadır. Estetik ameliyatlar; insanların kendilerinde rahatsız olduğu, beğenmediği bölgelerine uygulanan cerrahi operasyonlardır. Kimi insan gerçekten ihtiyacı olduğu için kimi ise görünüşünden memnun olmadığı için estetik operasyon tercih ederler. Her iki durumda da doğru seçimler yapmak oldukça önemlidir. Estetik operasyonlar genel olarak burun bölgesinde meydana gelen bozukluklarda, yağ aldırma amacıyla, dudak küçültme, meme küçültme, genital bölge estetiği ve çene yapısında oluşan bozukluklarda uygulanmaktadır. Daha birçok bölgeye estetik ameliyat yapılmaktadır. Özellikle bayanlar estetik operasyonlara daha sıcak bakmaktadırlar. Estetik operasyonlar zorunlu olmadıkça yapılmamalıdır. Estetik operasyonların cerrahi uygulamalar olduğu unutulmamalıdır. Düzgün ve uygun koşullar altında yapılmayan estetik operasyonlar estetik uygulanan bölgede şekil bozukluklarına neden olabilmektedir. Bu da geri dönüşü olmayan durumlara neden olabilmektedir. Estetik ameliyat türleri oldukça fazladır. Talep arttığı sürece bu alanda gelişmeler ve yenilikler de artmaya devam edecektir. Yaygın olarak yapılan estetik türleri arasında; burun estetiği, meme büyütme küçültme estetiği, karın germe estetiği ve popo estetiği yer almaktadır.

 Burun estetiği nedir?

Burun estetiği; burun içerisindeki kıkırdak yapının bozulması durumunda, burun eti sorunlarında oldukça olumlu sonuçlar vermektedir. Burun estetiği , burnunun görünüşünden memnun olmayan erkeklerin ya da kadınların da tercihidir. Burunda meydana gelen şekil bozukluklarının giderilmesi için uygun koşullar sağlanarak alanında uzman kişilerden yardım alınmalıdır. Aksi takdirde hem ruhsal hem de fiziksel olumsuzluklar kaçınılmaz hale gelir. Burun estetiği en fazla 1,5 saatlik bir sürede gerçekleştirilmektedir. Operasyonun süresi burun yapısına ve bozukluğun şekline göre değişiklik göstermektedir. Burun estetiğinde ilk adım burun ölçülerinin alınmasıdır. Ölçüler alındıktan sonra profil belirlenir ve ortaya çıkan görüntü estetik yaptıracak kişiye sunulur. Eğer kişi profili beğenirse operasyon gerçekleştirilir. Burun estetiği gerekli olduğu durumlarda yapılması önerilmektedir. Bunun nedeni bir cerrahi operasyon olmasıdır. Narkoz verilen kişi operasyondan 1 saat kadar sonra kendine gelir. Operasyon sonrası burunda morluklar ve şişlikler görülmektedir. Burundaki morarmaların iyileşmesi 1-2 haftayı bulabilmektedir. Şişlikler ise buz uygulamasıyla 2-4 gün içerisinde ortadan kaybolur. Estetik yaptıran kişinin tam anlamıyla düzelmesi 6-8 ay sürebilmektedir. İyileşme süreci uzundur.

Meme büyütme-küçültme estetiği nedir?

Meme estetiği kadınlar arasında oldukça yaygın bir estetik türüdür. Görüntüsünden memnun olmayan kadınlar, dik ve düzgün bir meme görüntüsüne sahip olabilmek için meme estetiğine başvururlar. Fazla büyük memelere sahip olan kadınlar, ileriki yaşlarda bel ve sırt ağrılarına maruz kalabilirler. Bu durumun meydana gelmemesi için meme küçültme estetiği bir gerekliliktir. Meme estetiği düzgün koşullarda yapıldığı takdirde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Karın germe estetiği nedir?

Kadınların hamilelik sonucunda ortaya çıkan sarkmalar ve kilo alıp verdikten sonra ortaya çıkan bozuklukların giderilmesinde karın estetiği devreye girer. Oluşan şekil bozukluklarının toparlanması ve kişinin kendini daha iyi hissetmesi amaçlanmaktadır. Hızlı kilo alıp verilen durumlarda bu uygulama oldukça etkilidir.

 Popo estetiği nedir?

Son zamanların revaçta olan estetik türlerinden biri olan popo estetiği genellikle bir sağlık sorunundan ziyade görünüm amaçlı yaptırılmaktadır. Brezilya poposu, kalkık popo ve büyük popo gibi çeşitleri mevcuttur. Popo estetiğinde, kalça bölgesine yağ enjeksiyonu yapılarak, bel kısmına liposuction uygulaması ve silikon protez uygulamaları birlikte yapılmaktadır. Hangi estetik türü ne amaçla yapılırsa yapılsın öncelikle uygun ortamlarda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kotu sonuçların ortaya çıkmaması için bu önemlidir. Başarılı sonuçların ön koşulu budur.

Butt Lift ameliyatı nedir?

Brazilian Butt Lift (BBL) popo ameliyatı sayesinde iki saat içerisinde daha dik, daha yuvarlak ve daha sıkı görünen bir kalçaya sahip olabilirsiniz. Üstelik bu ameliyat için bel çevresi, karın bölgesi gibi yerlerde oluşan istenmeyen yağlar liposuction yöntemi ile alınarak poponun şekillendirilmesi için kullanılır.

BBL ameliyatı kalıcı mıdır?

Brezilya Kalçası (Brazilian Butt Lift) Sonuçları Kalıcı mıdır? Brezilya Poposu (Brazilian Butt Lift) ameliyatı sonrası kalçaya transfer olan ve erimeyen yağ hücreleri yıllarca kalacaktır.

BBL ameliyatı nasıl yapılır?

BBL prosedürü kapsamında kişinin kalça, bel, karın ya da uyluk gibi uygun bölgelerinden liposuction yöntemiyle yağ alınır. Alınan yağ istenilen formun elde edilmesi için kalçaya enjekte edilir. Brezilya poposu ameliyatı kişinin tüm alt vücut oranlarını iyileştirebilir.

İngiltereden en çok arama ona ait…

Araştırmalarımıza göre İngiltere’den  en çok aranan “Best BBL surgeon in  Turkey” araması Dr. Fatih Irmak’a ait. Bu konu da kendisini tebrik ediyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.