6 Kasım 2022

 

Plastik cerrahide karın germe ameliyatı oldukça sık tercih edilen bir işlemdir. Karın bölgesinde meydana gelmiş olan şekil bozukluğunun giderilmesi amacıyla yapılmaktadır. Bu uygulama iki türlü yapılabilmektedir. Tercih edilecek uygulamada belirleyici olan nokta, karın bölgesindeki şekil bozukluğunun derecesi ve bozukluğun yağ birikimi dışında deri sarkıklığı ve kaslarda gevşemeyle ilişkili olmasıdır. Özetle karın germe; karnın üst, orta ve alt bölgesinde olan deri sarkıklığı ve yağ birikiminin yok edilmesi için yapılır. Ayrıca karın kaslarının sıkılaştırılması nedeniyle de uygulanmaktadır. Yapılan bu cerrahi işlem sayesinde karın bölgesinde gözle görülür ve kayda değer bir değişim ortaya çıkmaktadır. Çok çarpıcı bir düzelme olmaktadır. Ayrıca ameliyat sonrasındaki iz, silikleşen ve rahatsız edici boyutta olmayan bir izdir. Karın germeyi tercih eden kişiler bayan ya da erkek fark etmez, egzersiz ve diyet sonucunda düzelmeyen karın bölgesine sahip olan kişilerdir. Ayrıca çok sayıda hamilelik geçirmiş bayanlarda da karın kasları gevşeyebileceğinden, bu kişiler karın derilerini germek ve kaslarını güçlendirmek için bu uygulamayı tercih ederler. Yaşlı kişiler de zaman kaynaklı sarkan karın derisinin onarımı için bu yöntemi tercih etmektedirler. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Eğer çok daha kalıcı ve iyi bir sonuç alınmak istenirse, çok fazla kiloya sahip kişiler bu kiloları verdikten sonra ve genç yaşta hamile kalmayı düşünenler de doğum sonrasında bu yöntemi tercih etmelidirler.

Karın Germe Ameliyatının Genel Süreci

Karın germe, isteyen kişiler işinde uzman bir cerraha başvurmalıdırlar. Alanında uzman kişi genel sağlık durumuna baktıktan sonra karın bölgesini inceler. Gerekli olan cerrahi plan sizin isteklerinize ve cerrahın uzmanlığına göre belirlenir. Eğer bu ameliyatı isteyen kişi sigara kullanıyor ve düzenli ilaç alıyorsa, bu kıstasları uzman kişiyle paylaşmalıdır. Cerrah kişi karın bölgenizin durumuna göre size en iyi gelebilecek yöntemi tercihe edecektir. Göbek etrafındaki yağ birikimi az ve deri sarkıklığı çok minikse, mini karın germe denilen yöntem tercih edilebilir. Bu yöntem çok minik bir girişim ile uygulanır. Eğer yağ birikimi bel bölgesinde mevcutsa bu bölge için liposuction yöntemi de genel düzeltme uygulamasına eklenebilir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında neler yapılması gerektiği, cerrah tarafından hastaya bildirilmektedir. Bu konuda kesin olan konulardan biri de sigara kullanan kişiler içindir. Ameliyattan 2 hafta evvelinde ve ameliyattan 4 hafta sonrasına kadar kesinlikle sigara içilmemelidir. Bu ve buna benzer tüm bilgiler operasyonu yaptıracak kişiye cerrah tarafından bildirilmektedir. Yapılan operasyonlar türüne göre farklı sürelere sahiptir. Eğer mini karın germe işlemi uygulanıyorsa ortalama 1-2 saatlik, klasik karın germe işleminde de ortalama 2-3 saatlik bir süre söz konusudur. Cerrahi uygulama sonrası hastaya uygun nitelikte bir korse giydirilmelidir. Operasyon sonrası kişilerde çok az ağrı ve gerginlik belirtileri görülebilmektedir. Ama bu durum ilaçlarla kontrol altına alınabilir. Bu nedenle kişiler endişe duymamalıdır. Yapılan cerrahi işleme bağlı olarak aynı gün taburcu olunabileceği gibi 2-3 gün sonra da taburcu olunabilmektedir.

Operasyon Sonrası 

Artık yeni görünüme kavuşulmuştur. Kişiler karın germe , işleminden sonra ortalama 2-3 hafta içinde kendilerini eskisi gibi hissederler. İşe dönme süresi ortalama 1-2 hafta şeklinde olup, kas güçlendirici egzersizler de düzelmeye hızla etki sağlamaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta, ağır egzersizler yapılmaması gerektiğidir. Ortalama 3-6 ay arasında ameliyat izi iyileşme gösterir. Bahsedilen iz zaten iç çamaşırın içinde kalmaktadır. Sarkmış deriye sahip olan kişiler veya karın kaslarında gevşeklik olanlar bu cerrahi işlem ile mükemmel bir görünüme kavuşurlar. Bu sayede çok daha mutlu ve özgüvenli bir havaya bürünürler. İster mini karın germe yöntemi ile sınırlı bir işlem yapılsın istenirse de klasik karın germe uygulaması ile geniş çaplı bir faaliyet sağlansın fark etmez, yeni görünüme istenilen şekilde ulaşılmaktadır. Bu sayede kişiler kötü görüntülerinden dolayı yaşadıkları olumsuz duygulardan kurtulur ve yeni bir başlangıca adım atarlar.

ÜSKÜDAR LIPOSUCTION MERKEZLERİ HAKKINDA

Artık günümüzde yaygın olarak görülen obezite hastalığı çağın hastalığı haline gelmektedir. Fazla kilolardan kurtulmanın en iyi yolu ise liposuction adı ile bilinen yağ aldırma operasyonu olmaktadır. Fakat yağ aldırma operasyonunda çok fazla istenmeyen sonuç yaşanabilir. Bu bakımdan liposuction gibi önemli bir ameliyatı en sağlıklı hizmet veren bir kurumda yaptırmanız gerekmektedir.

 

Üsküdar liposuction merkezleri hakkında her türlü bilgiyi sanal ortamdan ya da bizzat kurumlarımızdan alabilmektesiniz. Bu zamana kadar yapılan operasyonlarda hiçbir sorunla karşılaşmamış memnun müşterilerimizin görüşlerine dahi başvurabilirsiniz. En güvenli ve hijyen konusunda son derece titiz çalışan kadromuz sayesinde fazla kilolarınızdan en rahat bir şekilde kurtulmanız artık mümkün.

 

Adres: Akasya AVM A2 Kule Kat: 36 D:aire:, D:246, 34000 Üsküdar/İstanbul
Telefon: 0531 881 25 04

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.