11 Ağustos 2022

Viyana’ya tatile gidiyorsanız mutlaka Viyana’da Nereler Gezilebilir? sorusunu çevrenize sormuşsunuzdur ya da internetten araştırma yapmışsınızdır. Biz de size bir kaç öneride bulunmak istedik.

Viyana Tarihi ve Viyana’nın Önemli Yerleri

Avrupa Birliği’nin en büyük 10. kenti Viyana’daki eski dünya ambiyansı, şehrin duruşu kadar mimarisine de yansımış.

Viyana deyince akla ilk gelenlerden biri müzik, bir diğeri de vals. Mozart ve Schubert’e ev sahipliğini yapan şehir, müzikte olduğu gibi resimde de iddialı. Şehir, Klimt ve Brüegel gibi usta ressamlarıyla ünlü. Viyana’da Wienervald-Seegrote- Mayerling-Baden Gezisi’ne katılabilir, Macar folkloru ve Çigan Gecesi ile Macar mutfağının tadına bakabilirsiniz.

St. Stephan Katedrali, Opera Binası, Achönbrunn Sarayı, Belvedere Sarayı ve Prater yani tarihi lunaparka gitmeyi unutmayın. Tarih hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Viyana’yı gezerken mutlaka karnınız acıkacaktır. Ünlü Viyana şnitzelini tatmak ve biraz da kahvelerinden yudumlamanızı öneririz. Viyana şnitzelini mutlaka Figlmüller’de yemeniz gerekiyor. Kapısındaki kuyruğu görünce vazgeçmezseniz 15-20 dakika sonra kocaman lezzetli bir şnitzel önünüzde olacaktır.

Pasta Evi Demel

Grinzing’de Viyana müziği eşliğinde gerçekleşecek Şnitzel Gecesi’ne de katılabilirsiniz. Enerji depolamak istiyorsanız, Viyana’nın en ünlü pasta evi Demel ilk durağınız olmalı. Bu pasta evinin ünü aynı zamanda kraliyet ailesinin de pastalarını yapması ve yüzyıllardır bu geleneği devam ettirmelerinden geliyor. Burada geleneksel Viyana tatlıları Sachertorte ve Apfelstrudel’i tadın. Akşam ise şarap tavernalarında eğlenceli vakitler sizleri bekliyor olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.